Коли вийшов перший випуск КВН? Історичні відомості та деталі виходу програми КВН

Знання

Коли вийшов перший випуск КВН?

КВН (Клуб Веселых и Находчивых) – це непересічна телевізійна програма, яка зародилася ще у далекому 1961 році. Саме 1 квітня Владимир Мишигин та Александр Масляков організували перший випуск КВН, який став початком культового шоу українського ефіру. Величезний успіх програма здобула завдяки своїм героям – командам молодих й талановитих людей, які вміють примножувати глядацький аплодисмент своїми гострими гумористичними виступами.

Перший випуск КВН запам’ятався прикладною складною пакостю, яка була вичанована журналістами “Першого каналу”. Тоді команда Громадської ліги виграла через кариків позицією голови журі та режисера шоу. З метою обману журналісти і керівники шоу дають незвичайну команду старих баянів на перший сміливий виступ, але команда не здатна підібрати слово для привітання глядачів і тривожно замовкала. Все це була безглузда правка, яку розкритикували глядачі і навіть журналісти, але команда Громадської ліги зацілесходила пастку і перемогла. А ще випуск запам’ятався яскравими ведучими, які відразу заспівали пісню “Весна на Зарічній вулиці” з музичного кінофільму “Берегись автомобіля”. Упали усі начитані текста і вирішили ведучі продовжити пісню отак: “Знаєш, непередбачуваною стала пауза!”.

Неабияк важко було здобути доступ до інформації, пов’язаної з ранніми випусками КВН. Часом у наслидок цього з’являлися легенди, які мають мало спільного зі справжньою історією програми. Однак є неподвійного знаку доказаності – хроніка КВН, фрагменти якої було зроблено володарями найближчого минулого. Ось ґрунтовний підґрунтя для аналізу історії програми, мало коли коли надане розумних глотальний.

Перший випуск КВН: історичні відомості

Перший випуск КВН: історичні відомості

Перший офіційний випуск телешоу проходив 1 червня 1963 року в Москві. Про нього був зафіксований фільмовий звіт, який його режисер Володимир Басов вперше показав ведучому союзних регіональних студій. Перший капітан команди кінцівки, яка спекотно грала з телебаченням у рангу гостей, став випускник кінцевої партійної школи, спочатку з’явився літературно-“жованому” образі. Ці моменти є найголовнішими у просуванні КВН і в подальшому утвердження політичного анекдота в радянському “атеїзмі”

Початок сімидесятих років

Початок сімидесятих років

У 1971 році вийшов перший випуск КВН, який відкрив нову еру в історії радянського телебачення. Трансляція цієї програми стала справжнім культовим явищем, яке швидко зарекомендувало себе у серцях глядачів.

У цей період, в епоху злету радянського комедійного телебачення, на телевізійних екранах з’явилися перші випуски КВН. Таке шоу стало неперевершеним втіленням гумористичного жанру, де вражаючу різноманітність талановитих учасників і харизматичних ведучих відзначали глядачі усього Союзу.

У першому випуску КВН змагалися команди з Москви, Ленінграду, Києва, Сухумі та Ташкента. Уже тоді виявилася велика конкуренція між учасниками і різновидність жанрів виступів. Яскраві захоплюючі сценки і багато гумору стали візитівкою КВН.

Саме в ранніх випусках КВН сформувалося ядро майбутнього шоу, яке сьогодні без перебільшення є культовим. І до сих пір, після багатьох років, КВН продовжує радувати глядачів своїми яскравими та жвавими виступами обдарованої молоді.

Зародження у Харкові

Зародження у Харкові

КВН розпочався у Харкові у 1961 році. Винахідники цієї програми були студентами Харківського інституту радіотехніки (нині Харківський національний університет радіоелектроніки). Його засновники – Олександр Масляков, Олександр Кобрач і Олександр Шуляр, захоплені комедійними шоу, вирішили створити власну версію національного конкурсу аматорських вокальних груп. Так народився КВН, а велика увага була зосереджена на популяризації місцевого гумору.

Перший випуск КВН відбувся 8 листопада 1961 року на сцені Харківського інституту радіотехніки. В ньому приймали участь чотири команди: «Молодь» та «Ветеран» – представники Харківської фізико-технічної школи, «Зірки Харкова» – студенти лікарського факультету, «Молодь ДІА» – делегати Дніпропетровського інституту автоматизації. Навіть тоді програма була ефірною, виступи фіксували на магнітофонну стрічку, а потім передавали радіоінститутом в ефір. Ведучими шоу були самі студенти.

Вихованці Харківського інституту радіотехніки обирали гумор та сатиру, щоб висміяти соціальні негаразди і віддати шану талантам українського гумору. Поступово КВН почали запрошувати до інших університетів України та колишнього СРСР. Завдяки цьому програма стала все популярнішою, розширюючи свої кордони. Наприкінці 60-х років КВН став національним конкурсом, а його ведучим був визнаний молодий талант Ігор Муромцев.

З цих буремних років КВН став розпізнаваним брендом, а участь у конкурсі була мрією для багатьох молодих людей. У ході попередніх років КВН (з 1961 по 1973 рік) участь у програмі взяло 372 спортивні команди з 217 вищих навчальних закладів СРСР. Із цих 220 команд потрапили до фіналів, 96 з них стали їх переможцями.

Деталі виходу програми КВН

Деталі виходу програми КВН

Перший випуск програми КВН вийшов у 1961 році. Офіційною датою виходу першої передачі є 8 жовтня 1961 року.

Ідея створення Клубу Веселої та Нахабної молоді (КВН) належить режисеру Ігорю Брянцеву. Вперше КВН був представлений на екрані телебачення як аматорська гра-шоу з участю студентів.

З приходом КВН на екрани також з’явився ведучий. Першим ведучим програми став Олександр Масляков, який вдало втілив усмішку і гумор КВН та став символом програми на десятиліття.

Протягом багатьох років КВН був самою популярною телевізійною програмою в СРСР і згодом в Україні та всіх пострадянських країнах. Програма увійшла до Гіннесової Книги рекордів як найбільш тривала телевізійна гумористична програма.

Спочатку КВН був тільки аматорським заходом, але згодом став професійним та міжнародним проектом. Сьогодні КВН – це не просто телевізійна програма, а ціла платформа для розвитку кумедного жанру та пошуку нових талантів.

Оцініть статтю